EXC902TN
Contact Now
EXC902TN
Category : RF and Wireless RF Antennas
Frequency Range : 902MHz ~ 960MHz
Frequency Group : UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max) : 3.650" (92.71mm)
Applications : Bluetooth, Wi-Fi
Gain : -
Number of Bands : 1
Package : Bulk
RF Family/Standard : Bluetooth, WiFi
Frequency (Center/Band) : 931MHz
Termination : TNC Male
Product Status : Active
Ingress Protection : -
Features : -
Mounting Type : Connector Mount
Antenna Type : Whip, Straight
Series : EXC
Mfr : TE Connectivity Laird
Power - Max : 50 W
VSWR : 1.5
Return Loss : -
Base Product Number : EXC902
Description : RF ANT 931MHZ WHIP STR TNC MALE
Contact Now
931MHz Bluetooth, Wi-Fi Whip, Straight RF Antenna 902MHz ~ 960MHz TNC Male Connector Mount