83905AMLFT
Contact Now
83905AMLFT
Category : Integrated Circuits (ICs) Clock/Timing Clock Buffers, Drivers
Ratio - Input:Output : 1:6
Type : Fanout Buffer (Distribution)
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Differential - Input:Output : No/No
Series : -
Input : Crystal
Supplier Device Package : 16-SOIC
Mfr : Renesas Electronics America Inc
Frequency - Max : 100 MHz
Voltage - Supply : 1.6V ~ 3.465V
Package / Case : 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Output : LVCMOS, LVTTL
Operating Temperature : 0°C ~ 70°C
Number of Circuits : 1
Base Product Number : 83905A
Description : IC CLK BUFFER 1:6 100MHZ 16SOIC
Contact Now
Clock Fanout Buffer (Distribution) IC 1:6 100 MHz 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)